Vannak napok, amikor az ember fáradtan nem vágyik másra, csak egy jó tányér levesre este, és ha még sokat bíbelődni sem kell vele, az plusz áldás. Ma egy igazán egyszerű, hagyományos levest hoztam Neked, ami cukorbetegség és inzulinrezisztencia esetén a szénhidrát diéta része lehet. Semmi fakszni, egyszerűség a jelszó mára! :-)

EGYSZERŰ ZÖLDBABLEVES

egyszerű zöldbab leves szénhidrát diéta cukorbetegség inzulinrezisztencia

HOZZÁVALÓK:

  • 50 dkg zöldbab tisztítva, 2-3 centis darabokra vágva
  • 2 buci gerezd fokhagyma apróra vágva vagy reszelve
  • 1 kk. pirospaprika
  • 2 ek. olaj
  • 1,2 l + 3 dl víz
  • 2 csapott tk. só
  • 1-1 csipet őrölt kömény és bors
  • 1 dl tejföl
  • 3 dkg rizsliszt

 

egyszerű zöldbab leves szénhidrát diéta cukorbetegség inzulinrezisztencia

ELKÉSZÍTÉSE:

  • Az olajon megfuttatjuk a fokhagymát. Amint illata van, hozzákeverjük gyorsan a paprikát, beleforgatjuk a zöldbabot.
  • Felöntjük 1,2 l vízzel, sózzuk, és puhára főzzük.
  • Közben a rizslisztet elhabarjuk a tejföllel és a 3 dl vízzel (habverővel a legegyszerűbb), és a zöldbabhoz keverjük.
  • Őrölt köménnyel és borssal fűszerezzük.

 

egyszerű zöldbab leves szénhidrát diéta cukorbetegség inzulinrezisztencia

A SZÁMOK:

Egy adag levesben (30 dkg) 9,32 g szénhidrát van, 10 dkg-ban mindössze 3,11. :-)

Tipp: Főzzünk vele együtt egy tisztított zöldpaprikát, még finomabb lesz!

Jó étvágyat!

húsvéti receptek terhességi cukorbetegség gdm kismama szénhidrát diéta

Diéták & Álmok klub

havi tagsági díjas online program

CUKORBETEGEKNEK

INZULINREZISZTENSEKNEK (IR)

ÉLETMÓDVÁLTÓKNAK

Lipták Nóra, diétás tanfolyam fejlesztő-vezető, étrendíró és életmódváltást segítő, megoldásfókuszú mentor-coach vagyok.

Egykori terhességi cukorbetegként kezdtem el írni 2014-ben a Diéták & Álmok blogot, majd inzulin-rezisztensként folytattam. 2015-ben hoztam létre a Diéták & Álmok honlapot elsősorban azért, hogy minél hitelesebb információval, gyakorlati útmutatóval és receptekkel tudjam segíteni a sorstársakat. Küldetésemnek tekintem segíteni cukorbetegeknek, inzulinrezisztenseknek és életmódváltóknak a szakember által előírt szénhidrát diétájukban való elindulást, illetve régóta diétázóknak új lendületet adni. Hiszem, hogy igenis lehet jóízűen diétázni! :-)

Kérdésed van a szénhidrát diétás tanfolyamokkal kapcsolatban? Írj nekem a nori@dietakesalmok.hu címre, igyekszem mihamarabb válaszolni!

Az e-mail tanfolyamok és az étrendek nem helyettesítik a diabetológiai, endokrinológiai és dietetikusi tanácsadást, hanem hatékonyan kiegészíthetik azt.

Aktuális tanfolyamaimról ITT TÁJÉKOZÓDHATSZ!

Please follow and like us:
Facebook
YouTube
YouTube
Set Youtube Channel ID
Pinterest
Pinterest
fb-share-icon
Instagram