Gyerekkoromban csak a baracklekvárt voltam hajlandó megenni. Mára ez változott, viszont a házi sárgabaracklekvárra azóta is nosztalgiával gondolok, és azt hiszem, nem véletlenül olyan népszerű. Hiszen a sárgabarack, főleg a magyar kajszi annyira zamatos, lédús, hogy már maga a gyümölcs is felér egy desszerttel. Viszont sajnos télen nem elérhető, így most egy olyan receptet hoztam, ami segít, hogy a hidegben is élvezhessük a nyár ízét. Cukorbetegség és inzulinrezisztencia esetén a szénhidrát diéta része lehet. Vegánok is ehetik. :-)
EGYSZERŰ BARACKLEKVÁR CUKOR NÉLKÜL

HOZZÁVALÓK:
- 1 kg sárgabarack tisztítva, összevágva (a hibás részeket is távolítsuk el)
- 25 dkg nyírfacukor/33 dkg eritrit vagy más bevált édesítő
- 6 g pektin
- 1 csapott tk. citromsav

ELKÉSZÍTÉSE:
- A barackot a fazékban megturmixoljuk (nem kell pépesre).
- A pektint egy evőkanál nyírfacukorral/eritrittel elvegyítjük, majd ezt a keveréket és a cukrot még hidegen hozzákeverjük a barackhoz.
- Forrástól számított 2 percig forraljuk, majd lehúzzuk a tűzről, leszedjük a habját, és még forrón jól zárható üvegekbe töltjük.
- Az üvegeket fejjel lefelé fordítjuk, majd 5-10 perc után visszafordítjuk, újságpapírba csomagoljuk, és egy plédbe burkolva hagyjuk, hogy lassan kihűljenek (ez a dunsztolás).
Kaldeneker Lekvárosház-féle pektint vettem (nem szponzortermék :-)), segíthet, ha nem tudod, merre indulj. Én anno egy nagyobb Sparban vettem, de bioboltokban és webshopokban is megtalálható.

A SZÁMOK:
- Ha nyírfacukorral készül: 1 adag palacsintába való lekvárban (2 dkg) 5,78g szénhidrát lesz, 10 dkg-ban 28,8 g.
- Ha eritrittel készül: 1 adag palacsintába való lekvárban (2 dkg) 1,78 g szénhidrát lesz, 10 dkg-ban 8,88 g. kép
Megjegyzés: Ha nem vagy még rutinos lekvárfőző, egyszerre max. 3 kg-nyi barackkal dolgozz!
Hogy mi illik egy jó kis friss baracklekvárhoz? Például a mandulás túrógombóc! :-)
Jó étvágyat!
Diéták & Álmok klub
havi tagsági díjas online program
CUKORBETEGEKNEK
INZULINREZISZTENSEKNEK (IR)
ÉLETMÓDVÁLTÓKNAK
Lipták Nóra, diétás tanfolyam fejlesztő-vezető, étrendíró és életmódváltást segítő, megoldásfókuszú mentor-coach vagyok.
Egykori terhességi cukorbetegként kezdtem el írni 2014-ben a Diéták & Álmok blogot, majd inzulin-rezisztensként folytattam. 2015-ben hoztam létre a Diéták & Álmok honlapot elsősorban azért, hogy minél hitelesebb információval, gyakorlati útmutatóval és receptekkel tudjam segíteni a sorstársakat. Küldetésemnek tekintem segíteni cukorbetegeknek, inzulinrezisztenseknek és életmódváltóknak a szakember által előírt szénhidrát diétájukban való elindulást, illetve régóta diétázóknak új lendületet adni. Hiszem, hogy igenis lehet jóízűen diétázni! :-)
Kérdésed van a szénhidrát diétás tanfolyamokkal kapcsolatban? Írj nekem a nori@dietakesalmok.hu címre, igyekszem mihamarabb válaszolni!
Az e-mail tanfolyamok és az étrendek nem helyettesítik a diabetológiai, endokrinológiai és dietetikusi tanácsadást, hanem hatékonyan kiegészíthetik azt.
Aktuális tanfolyamaimról ITT TÁJÉKOZÓDHATSZ!
