Imádom a vöröslencsét, szerintem minden elfoglalt, lencseimádó háziasszony (…és persze elfoglalt, lencseimádó férfi ?) jó barátja, mert: nem kell beáztatni, gyorsan megfő, értékes növényi fehérjeforrás, kevésbé puffaszt, és naaagyon finom. Ez a lencsefőzelék ripsz-ropsz elkészül, jó ebédre és vacsorára (de akár reggelire is), és cukorbetegség vagy inzulinrezisztencia esetén a szénhidrát diéta része is lehet. Mivel egy pici barna rizsliszttel sűrítettem, így akár gluténmentes étrendbe is illeszthető, ráadásul tejmentesen is elkészíthető és élvezhető.

 

Lencsefőzelék

 

vörös lencse főzelék gluténmentes szénhidrát diéta cukorbetegség inzulinrezisztencia
 

Hozzávalók:

  • 25 dkg vöröslencse
  • 2 ek. olaj
  • 5 dkg vöröshagyma apróra vágva
  • 2 buci gerezd fokhagyma kinyomva, vagy reszelve
  • 1l+1 dl víz
  • 2 tk. só
  • ½ tk őrölt bors
  • 3 nagyobb babérlevél
  • 1 dl tejföl (elhagyható)
  • 1 tk. mustár
  • 2 dkg barna rizsliszt

 

vörös lencse főzelék gluténmentes szénhidrát diéta cukorbetegség inzulinrezisztencia

 

Elkészítése:

  • A lencsét átmossuk mindaddig, amíg az öblítőleve nem lesz tiszta, ez nekem 7-8. alkalomra lett tiszta.
  • A vöröshagymát az olajon a sóval megpárolom, hozzákeverem a fokhagymát majd a vöröslencsét is, és felengedem 1 liter vízzel. Forrástól számított kb. 25-30 percig főzöm.
  • Egy kési habverővel elhabarom a tejfölt a rizsliszttel, a mustárral, a borssal és kb. 1 merőkanálnyi lencselével, majd ezzel az egyveleggel sűrítem és fűszerezem a főzeléket. 1-2-t rottyanjon, és már kész is.

 

A számok:

  • 10 dkg főzelékben 10,25 g szénhidrát van.
  • 1 adag főzelékben (30 dkg) 30,75 g ch van.
  • 1 dkg főzelékben – ha nem lenne ennyire kerek a merítés – 1,03 g ch van.

 

Tippek:

  • Húsimádók ehetik sült kolbásszal, pörkölttel, de egy tükörtojással is príma. Mi újévkor virslivel ettük, néha belefér.
  • Keverheted némi gabonával, így kvázi kapsz egy gabonarizottót belőle. Erről főként a tanfolyamaimon szoktam mesélni.

Jó étvágyat!

húsvéti receptek terhességi cukorbetegség gdm kismama szénhidrát diéta

Diéták & Álmok klub

havi tagsági díjas online program

CUKORBETEGEKNEK

INZULINREZISZTENSEKNEK (IR)

ÉLETMÓDVÁLTÓKNAK

Lipták Nóra, diétás tanfolyam fejlesztő-vezető, étrendíró és életmódváltást segítő, megoldásfókuszú mentor-coach vagyok.

Egykori terhességi cukorbetegként kezdtem el írni 2014-ben a Diéták & Álmok blogot, majd inzulin-rezisztensként folytattam. 2015-ben hoztam létre a Diéták & Álmok honlapot elsősorban azért, hogy minél hitelesebb információval, gyakorlati útmutatóval és receptekkel tudjam segíteni a sorstársakat. Küldetésemnek tekintem segíteni cukorbetegeknek, inzulinrezisztenseknek és életmódváltóknak a szakember által előírt szénhidrát diétájukban való elindulást, illetve régóta diétázóknak új lendületet adni. Hiszem, hogy igenis lehet jóízűen diétázni! :-)

Kérdésed van a szénhidrát diétás tanfolyamokkal kapcsolatban? Írj nekem a nori@dietakesalmok.hu címre, igyekszem mihamarabb válaszolni!

Az e-mail tanfolyamok és az étrendek nem helyettesítik a diabetológiai, endokrinológiai és dietetikusi tanácsadást, hanem hatékonyan kiegészíthetik azt.

Aktuális tanfolyamaimról ITT TÁJÉKOZÓDHATSZ!

Please follow and like us:
Facebook
YouTube
YouTube
Set Youtube Channel ID
Pinterest
Pinterest
fb-share-icon
Instagram